Co zwiedzamy  📷

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Przelot na trasie Warszawa – Lizbona. Przejazd do Fatimy. Nocleg.
2 DZIEŃ: FATIMA 
Zwiedzanie Sanktuarium i miejsc związanych z Objawieniami: Aljustrel – znajdują się tutaj domy rodzinne Franciszka i Łucji, Valinhos – miejsce objawień. Droga Krzyżowa i wieczorem udział w procesji światła. Nocleg.
3 DZIEŃ: FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – FATIMA 
Batalha – opactwo dominikanów z niedokończonym dachem; Alcobaca – opactwo cysterskie z największą świątynią w Portugalii; Nazare – nawiedzenie sanktuarium maryjnego i wypoczynek nad oceanem. Powrót do Fatimy.
4 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – PORTO 
Przejazd do Coimbry, dziedziniec najstarszego uniwersytetu w tym kraju z roku 1290. Nawiedzenie Starej i Nowej Katedry. Kościół św. Krzyża. Porto – zwiedzanie kościoła św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie portu wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie piwnicy z winami PORTO.
5 DZIEŃ: PORTO –  BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA 
Zwiedzanie Bragi – główny religijny ośrodek kraju i siedziby arcybiskupów oraz ratusza i katedry. Przejazd do Santiago de Compostela – zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła. Czas wolny.
6 DZIEŃ: SANTIAGO – OBIDOS – CABO DA ROCA – LIZBONA 
Obidos – spacer po średniowiecznym urokliwym miasteczku. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Wizyta w Pałacu National. Czas wolny. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Przepiękny widok na ocean, możliwość kupienia imiennego certyfikatu o obecności w tym miejscu.
7 DZIEŃ: LIZBONA
Dzielnica Belém – kilkaset lat temu odpływały stąd portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Szesnastowieczna Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Romańska Katedra, Kościół Św. Antoniego – świątynię wybudowano w miejscu domu rodzinnego.
8 DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA 
Przelot do Warszawy.

Świadczenia  🎁

  • przelot samolotem
  • noclegi w hotelach ***, pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • autokar na całej trasie
  • dwa posiłki dziennie: śniadania i obiadokolacje (kawa, herbata, woda)
  • opieka przewodnika
  • zestaw audio
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • ubezpieczenie KL i NNW oraz choroby przewlekłe

tel. +48 730 220 731

e-mail: biuro@travelczestochowa.pl