Co zwiedzamy  📷

1 DZIEŃ: CZĘSTOCHOWA – WIGRY – KOWNO

Przejazd nad jezioro Wigry położone na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego – miejsc upamiętniających pobyt Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do ojczyzny w 1999 r. Przejazd do Kowna na nocleg.

2 DZIEŃ: KOWNO – SZYDŁOWO – SZAWLE

Kowno – zwiedzanie starówki: ruiny zamku nad Wilią; ratusz zwany „białym łabędziem”. Nawiedzenie katedry św. Piotra i Pawła – jest to największa świątynia katolicka na Litwie i jedyny w kraju kościół gotycki w formie bazyliki. Zwiedzanie Parku Santakos z pomnikiem Jana Pawła II. Szydłowo – największe sanktuarium maryjne na Litwie, które odwiedził św. Jan Paweł II. Przejazd do Szawle na nocleg.

3 DZIEŃ: SZAWLE – WILNO 

Szawle – Góra Krzyży, sanktuarium w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych. Papież przybył w to miejsce w trakcie swojej pielgrzymki na Litwę we wrześniu 1993 roku.  Szacuje się, że na górze jest ustawionych około 50 000 czy nawet 60 000 krzyży. Przejazd na nocleg do Wilna.

4 DZIEŃ: WILNO

Zwiedzanie starówki wileńskiej wpisanej na światową listę UNESCO: Ostra Brama z kaplicą Matką Boskiej, gdzie znajduje się namalowany przez nieznanego autora na dębowych deskach obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Klasztor Bazylianów wraz z cerkwią św. Trójcy; barokowy zespół uniwersytetu wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki. Czesław Miłosz; pomnik Adama Mickiewicza; katedra wileńska z kaplicą św. Kazimierza; zwiedzanie domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska. Nawiedzenie cmentarza na Rossie z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca jak również z nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków. Nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ: TROKI – CZĘSTOCHOWA

Zwiedzanie zamku Witolda. Spacer koło Jeziora Galve. Troki są miastem niepowtarzalnym, określanym często jako miasto na wodzie, trochę na podobieństwo włoskiej Wenecji. Spacer ulicą karaimską z jednakowymi niskimi domkami o wysokich dwuspadowych dachach. Przyjazd do Częstochowy w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia  🎁

  • przejazd autokarem
  • hotele ***, pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja (kawa, herbata, woda)
  • ubezpieczenie KL i NNW oraz choroby przewlekłe
  • opieka przewodnika
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • zestaw audio

tel. +48 730 220 731

e-mail: biuro@travelczestochowa.pl