wielbłady jordania

Co zwiedzamy  📷

1 DZIEŃ: KRAKÓW/ WARSZAWA – AMMAN

Zbiórka na lotnisku. Przelot do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:AMMAN – JERASH – TELL MAR ELIAS – ANJARAH – AMMAN

Przejazd do Jerash. Zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych grecko -rzymskich miast na Bliskim Wschodzie. Zwiedzanie: brama i Łuk Hadriana, forum, świątynia Zeusa, świątynia Artemidy. Przejazd do Tell Mar Elias.To biblijne Tishbi – rodzinna miejscowość proroka Eliasza, gdzie zachowały się ruiny bizantyjskiej świątyni. Następnie przejazd do Anjarah i nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Górskiej z cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ: AMMAN – KERAK – WADI RUM

Przejazd do Kerak – pozostałości dawnej twierdzy krzyżowców , a następnie na pustynię Wadi Rum, słynącej ze wspaniałych klifów, skał, dolin i barw. Przejazd jeepami po pustyni i  nocleg  w specjalnych „namiotach”(łóżka i łazienki )  wraz z kolacją.

4 DZIEŃ: WADI RUM – AKABA

Przejazd nad Morze Czerwone do Akaby – miasta będącego jedynym portem Jordanii. Z tego miejsca można dostrzec trzy kraje: Egipt, Izrael i Arabię Saudyjską. Ruiny fortu Memeluków. Przejazd do hotelu w Akabie.

5 DZIEŃ: AKABA – PETRA -WADI MUSA

Petra – zwiedzanie starożytnej stolicy Nabatejczyków , wykuteJ w skale ponad dwa tysiące lat temu: m.in.: skarbiec, katakumby królewskie, skały Dżinów, ulica Fasad. Petra znajduje się na liście Siedmiu Cudów Świata. Wadi Musa – miejsce, gdzie znajduje się skała w którą – wg tradycji – uderzył Mojżesz i wytrysnęła woda.

6 DZIEŃ: MORZE MARTWE

Wypoczynek nad Morzem Martwym.

7 DZIEŃ: MADABA – GÓRA NEBO – MACHERONT – AMMAN

Przejazd do Madaby, która słynie z najstarszej mapy mozaikowej świata uwzględniającej Jerozolimę. Przejazd do doliny Jordanu i miejsca chrztu Chrystusa. Góra Nebo – miejsce skąd Mojżesz po raz pierwszy pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną. Macheront – ruiny fortecy Heroda Wielkiego, przypuszczalne miejsce męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Nocleg w Ammanie.

8 DZIEŃ: AMMAN – KRAKÓW/WARSZAWA

Cytadela – zwiedzanie pozostałości świątyni Herkulesa, bazyliki bizantyjskiej, pałacu Umajjadów; teatr rzymski, Błękitny Meczet. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Świadczenia  🎁

  • przelot samolotem
  • hotele ***, pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • autokar na trasie
  • dwa posiłki dziennie (kawa ,haerbata,woda )
  • ubezpieczenie KL i NNW oraz choroby przewlekłe
  • opieka przewodnika
  • zestawy audio
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

tel. +48 730 220 731

e-mail: biuro@travelczestochowa.pl